بسیاری از افراد در دوره ای خاص از زندگی خود دچار رفتارهای غیر هنجاری می شوند که در حقیقت از آن ها با نام رفتارهای ناسالم در روابط یاد می شود. همسر زورگو یا سلطه گر فردی است که به شدت همسر خود را تحت کنترل دارد و در انجام کارها او را سرزنش می کند و در حقیقا در او احساسی از قلدر بودن وجود دارد که تصور می کند می تواند فرد دیگری را تحت سلطه خود قرار دهد و یا حتی او را تحقیر کند. این افراد در زندگی مشترک خود و در روابط عاطفی دچار مشکل می شوند و نمی توانند رابطه ای خوب و بادوام داشته باشند زیرا حس احترام متقابل را به فرد خود نمی دهند.

  همسری که زورگو است

نشانه های همسر زورگو:

همسر سلطه گر برای اینکه بر روی همسرش تسلط داشته باشد از ابزارهای مختلفی استفاده می کند و از انجام این کار احساس خاصی در آن ها ایجاد می شود که به سمت آن سوق دارند. همانطور که بیان شد یکی از علت های اصلی روی آوردن زنان یا مردان به رفتارهای زورگویانه احساس کنترل و قدرتمندی است که در آن ها به وجود آمده است و موجب بروز چنین رفتارهایی در آن ها می شود.

همسر زورگو دارای رفتارهای ناسالم و آزار دهنده ای است که در نهایت می تواند رابطه شما را دچار خطر کند بنابراین برای حفظ چنین رابطه ای باید از راهکارهای مناسبی استفاده کرد تا از میزان این حساسیت های رفتاری کاست. اما یکی از اصولی ترین راهکارها و اولین قدم برای رفع چنین رفتاری در فرد شناسایی آن و آگاهی از آن است که بسیار کمک کننده است.

نشانه های همسر زورگو

قطع کردن رابطه با دوستان و نزدیکان:

همسر شما به دلیل حساسیت های بالایی که دارد ممکن است در اولین قدم به کم کردن روابط شما با اطرافیان دست بزند. در یک حالت ساده او از خانواده و دوستان شما خوشش نمی آید و این موجب می شود تا با زورگویی و تهدید شما این رابطه ها را قطع کند.

انتقادات شدید:

اینگونه از افراد بسیار منتقد دیگران هستند و از حرکات و کارهای بزرگ و کوچک شما انتقاد می کنند ممکن است همسرتان به نوع لباس پوشیدن شما، راه رفتن و غذا خوردن شما انتقاد داشته باشد. بهترین راه برای کنار آمدن با این موضوع پذیرفتن انتقادها از کسی است که به شما علاقه دارد و به شما اهمیت می دهد.

همسران زورگو

ابراز علاقه شرطی:

یکی از نشانه های همسر زورگو شرطی شدن در ابراز محبت و علاقه است عموما این افراد در مقابل کاری که برایشان انجام می دهید ابراز علاقه می کنند و زمانی که برخلاف آن ها عمل کنید با شما مقابله می کنند و عشق و علاقه خود را از شما سلب می کنند.

به کار گرفتن حس عذاب وجدان:

این افراد به قدری دارای احساس قدرت هستند که که می تواند از این موضوع برای تحمیل عقاید خود به دیگران استفاده کنند یکی از کارهایی که عموما دریک همسر زورگو  دیده می شود برانگیختن حس عذاب وجودان فرد است که موجب می شود تا فرد بیشتر عقاید آن ها را بپذیرد.

زورگو بودن همسران

بدهکار کردن:

یکی از عواملی که موجب می وشد شما در رابطه با این افراد بدهکار شوید استفاده از احساس عشق و محبت است یعنی این افراد ابتدا برای رسیدن به خواسته های خود با شما به طرزی عاشقانه و احساسی برخورد می کنند و زمانی که شما نتوانید به خواسته های آن ها برسید شما را بدهکار خواهند کرد.

رفتار جاسوسانه:

این نشانه در همسر زورگو بسیار دیده می شود و یکی از بارزترین رفتارها در او است که سعی دارد با جاسوسی از شما روابط شما را متوجه شود و سر از کار شما در بیاورد.

منبع : آرگا

برچسب :

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.