افسردگی از بیماری های روانی شایع در میان افراد است که دارای علت های بسیاری است و در صورت شناسایی سریع قابلیت درمان خواهد داشت. اگر همسر شما نیز دچار چنین بیماری است باید با استفاده از تکنیک های درمانی موثر به بهبود او کمک کنید. اصول رفتار با همسر افسده یک سری از اصول درمانی موثر هستند که از طریق اطرافیان به بهبود می انجامد.

 رفتار با همسر افسرده و درمان او

رفتار با همسر افسرده:

در درمان افسردگی تشخیص به هنگام می تواند تاثیر چشمگیری داشته باشد به همین جهت آشنایی با برخی از علائم ابتدایی افسردگی می توانید به سرعت آن را تشخیص دهید. درمان ابتدایی افسردگی از طریق به کارگیری برخی تکنیک ها امکان پذیر است و در برخی از موارد نیز با تجویز دارویی همراه خواهد بود.

فرد افسرده یک فرد بیمار است و بنابراین باید مانند یک فرد تحت مراقبت با او برخورد و از او نگهداری کنید و برای این منظور باید اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه داشته باشید. اطلاعاتی مانند نشانه های بیماری افسردگی همچون تجربیات تلخ و فشارهای روانی زندگی که در رفتار با همسر افسرده مورد توجه است.

درمان سریع افسردگی چگونه ممکن است؟ انی سوال برای پی بردن به راهکارهای درمانی بسیار مناسب است و در ادامه بیان خواهیم کرد که چگونه با فرد افسرده برخورد نمایید تا به بهبود او کمک کنید.

بحث نکردن:

شاید یکی از مهم ترین عاملی که باید در برخورد با همسر خود مورد توجه قرار دهید بحث نکردن با فرد و همسر افسرده است. او بیشتر از هر چیز به توجه و همراهی شما نیازمند است و در صورتی که شما را در مقابل خود و نه در کنار خود ببیند دچار شکست بیشتری خواهد شد.

برخورد با همسر افسرده

این افراد ممکن است در روابط خود از احساسات و نگرش های افراد برداشتی منفی و افراطی داشته باشند و به همین علت باید در برقراری ارتباط خود با این افراد بیشتر دقت داشته باشید.  در رفتار با همسر افسرده سعی کنید با نشان دادن محبت بیشتر توجه و اعتماد همسرتان را به خود جلب کرده و امنیت بیشتری را به لحاظ عاطفی و روانی به او بدهید.

حمایت کردن:

با دادن اعتماد و امنیت به همسر خود می توانید حمایت بیشتری از او داشته باشید و از این طریق کمک زیادی به حل مشکل او کنید. زمانی که همسر شما به هر دلیلی در زندگی با مشکل مواجه می شود با حضور خود این احساس را در او ایجاد کنید که او از عهده کارها بر می آید.

تغییر زندگی:

شاید یکی از عواملی که موجب ایجاد افسردگی در زندگی شما و یا همسرتان شده است مشکلات زناشویی است که در روابط شما وجود دارد. یک زندگی یکنواخت بدون هیجان و اشتیاق می تواند روح و روان هر فردی را خسته کند.

با همسر خود برنامه های تفریحی که به آن علاقه مند می باشد را پیگیری کنید تا از این طریق نشاط و انگیزه بیشتری را در او ایجاد کنید. این تکنیک یک راهکار مناسب در برخورد صحیح و رفتار با همسر افسرده است.

همسر افسرده و نحوه برخورد با او

مشاور:

مراجع به کی پزشک معالج در این زمینه می تواند به شما و همسرتان کمک کند این مشاوره ها می تواند تکنیک های مناسبی را در اختیار شما قرار هد و در صورت نیاز از طریق درمان دارویی اقادام خواهد کرد.

سرزنش نکردن:

افراد افسرده دارای منبعی از انرژی منفی درباره خود و اطرافیان هستند آن های فکر می کنند هیچ کس به آن ها علاقه ندارد و از سوی اطرافیان طرد شده اند همچنین از توانایی های خود درک درستی ندارد که همین امر موجب افسردگی و تشدید شدن آن می باشد.

شما به عنوان شریک زندگی یک فرد افسرده و به عنوان فردی که در زندگی او دارای نقشی مهم و تاثیرگذار است باید بدانید که سرزنش کردن همسر تنها می تواند آسیب های بیشتری را برای او متحمل شود. در رفتار با همسر افسرده نباید از عنصر سرزنش و تحقیر استفاده کنید.

مراقبت از همسر افسرده

بی گناه نشان ندادن خود:

این را بدانید که همسر شما از گناهکار بودن احساس رنج و عذاب می کند و در صورت برخورد با مشکل در زندگی به راحتی احساس عذاب وجودان دارد و از زندگی کناره گیری می کند. همراه همسرتان باشید و به او نشان دهید که تمام بار زندگی و مسؤلیت های آن نباید به تنهایی بر روی دوش او باشد.

با توجه به این موارد رهایی از افسردگی در صورتی امکان پذیر است که فرد بیمار از همراهی اطرافیان و حمایت عزیزان برخوردار باشد. در رفتار با همسر افسرده نیز این عامل از اهمیت و تاثیر بیشتری برخوردار است.

منبع : آرگا

برچسب :

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.