برای تقویت شنوایی باید به نکات مراقبتی و بهداشتی بسیاری توجه کنید که مهم ترین این نکات تمیز کردن مرتب گوش ها است که موجب می شود تا گوش هایی سبک تر شوید. مشکلاتی که در دراز مدت برای گوش شما ایجاد می شود شامل دو دسته است که به بخش های حسی-عصبی و مشکلات نارسایی مربوط می شود و باید تحت نظارت پزشک معالج مداوا شود.

 تقویت کردن شنوایی

چه کارهایی باعث تقویت شنوایی می شوند؟

رایج ترین مشکل شنوایی که برای افراد ایجاد می شود مشکلات شنوایی از نوع حسی-عصبی است که در آن اندام های حسی گوش همچون حلزون گوش دچار مشکل و آسیب می شوند. زمانی که این اعضای داخلی گوش با مشکل رو به رو شنود نمی تواند پیام های صوتی را به خوبی به قسمت های عصبی مغز ارسال کنند و فرد دچار اختلال شنوایی می شود.

همچنینی مشکلات نارسایی گوش نیز متعلق به صدف های گوش و ایجاد مشکل در امواج صوتی و قسمت های استخوانی گوش است. هر یک از این بیماری ها نیز دارای راهکارهای درمانی هستند که توسط پزشک معالج باید بررسی شوند تا در نهایت به تقویت گوش منجر شوند.

تکنیک های تقویت شنوایی

معاینه گوش:

معاینه کردن گوش مسئله ای است که بسیاری از ما در آن کوتاهی می کنیم شما باید در صورت بروز مشکلات کوچک نیز به پزشک مراجعه نمایید تا مشکلات شما حادتر نشود.در این زمینه نیز باید به متخصصین مربوطه مراجعه کنید تا با انجام تست های استاندارد شده مشکل شما را بررسی نمایند.

مصرف مواد مغذی و مفید:

مصرف برخی از مواد غذایی می تواند کمک موثری به سلامت و تقویت کردن گوش شما بکند شما باید از مواد غذایی استفاده کنید که مانع افزایش التهابات گوشی شوند. این مواد غذایی باید سرشار از کوآنزیم کیو باشند.

ورزش کردن:

ورزش کردن نباید در تقویت کردن گوش نادیده گرفته شود و تحقیقات نشان می دهد که بیش از ۱۵ درصد بیماری های گوش با ورزش کردن قابل درمان خواهند بود.

تقویت موثر قدرت شنوایی

سیگار نکشیدن:

یکی از مهم ترین خطراتی که افراد معتاد به سیگار را در خطر قرار می دهد سنگین شدن گوش به مرور زمان است و این امر برای افرادی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در معرض دود سیگار قرار می گیرند.

کاهش وزن:

چاقی یکی از علت های دیگر کاهش قدرت شنوایی است و یکی از راهکارهایی که برای تقویت شنوایی مورد توجه و تاکید است کاهش وزن می باشد که موجب می شود تا جریان خون بدن شما به شکلی نرمال تر فعالیت کند.

تغییر سبک زندگی:

استرس عامل دیگری است که می تواند همراه با التهابات گوشی باشد و کاهش شنوایی را به همراه دارد و بیشتر افرادی که در شرایط استرس زا قرار می گیرند نشانه هایی همچون وزوز کردن گوش را عامل آزار و اذیت گوش می دانند.

افزایش قدرت شنوایی

برخی دیگر از تکنیک های درمانی که برای تقویت گوش به آن اشاره می شود شامل تکنیک های و راه های درمانی مخصوصی است که نیاز به تخصص دارد و با مراجعه به پزشک باید آن ها را درمان کرد. با توجه به اینکه مشکلات شنوایی را به دو دسته عمده تقسیم بندی کردیم با تشخیص هر یک از این موارد پزشک سمعک یا کاشت حلزون مصنوعی را ارائه می دهد که بسیار تاثیر گذار است.

منبع : آرگا

برچسب :

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.